قیمت هوزینگ | خرید تجهیزات دستگاه تصفیه آب | شرکت آتیاکو

هوزینگ: مخزن فیلتر یا محفظه فیلتر یکی از اجزای اصلی دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی یا خانگی است که وظیفه آن نگهداشتن فیلتر های مختلف مانند غشایی، کارتریج و … در سیستم تصفیه آب است. در واقع هوزینگ محفظه ای است که فیلتر دستگاه تصفیه در آن قرار داده می شود. این محصول بر اساس نوع دستگاه تصفیه آب و نوع فیلتر یا به تنهایی و یا درون دستگاه تصفیه آب راه اندازی می شود.

هوزینگ | فروش تجهیزات دستگاه تصفیه آب | شرکت آتیاکو

محفظه فیلتر همانند سایر کالاهای عرضه شده در بازار در انواع مختلفی وجود دارد.

از لحاظ فرم، جنس ، ظاهر ، ابعاد ،متریال و … با هم بسیار تفاوت دارند.

بر اساس شکل ظاهری و متریال ساخت در سه گروه هوزینگ شفاف ،مات و نیمه شفاف قرار دارند.

تقسیم بندی اصلی این محصول بر اساس کارکرد آن است  که به دو نوع صنعتی و خانگی تقسیم بندی می شود.

بر اساس کارکرد ظاهر، جنس ‌ متریال کاملا از هم متفاوت است. هوزینگ خانگی از متریال پلاستیک و در سه نوع کته شده در بالا تولید و عرضه می شود.

هوزینگ | فروش تجهیزات دستگاه تصفیه آب | شرکت آتیاکو

شرکت آتیاکو

 از انواع آلیاژهای فلزی چون فولاد ضد زنگ، فولاد کربن ، آلومینیوم و … تولید می شود.

متریال هوزینگ بر اساس دمای آب و میزان PH آب تعیین  می شود ، زیرا باید در مقابل این دو عامل دوام بیاورد.

این محصول را بر اساس قطر دهانه نیز تقسیم بندی می‌کنند. که در دو نوع هوزینگ اسلیم و جامبو تولید می شود. قطر دهانه هوزینگ اسلیم ۲٫۵ اینچ و قطر دهانه هوزینگ جامبو دو برابر آن یعنی۴ اینچ است.

هوزینگ های صنعتی نیز علاوه بر متریال در ارتفاع های گوناگون ۵، ۷، ۱۰ و ۲۰ اینچ بنا بر نیاز مصرف کننده مصرف کننده تولید می شوند.  هوزینگ‌های جامبو اغلب صنعتی و هوزینگ های اسلیم خانگی هستند.

هوزینگ مات و شفاف چه تفاوتی با هم دارند؟

اغلب برای فیلتر های دو و سه تایی استفاده می شود. هوزینگ مات و نیمه شفاف به نسبت شفاف استحکام بالاتری در برابر شکنندگی دارد و در کل مقاوم تر است.

مزیت دیگر مات در مقابل هوزینگ شفاف این است که اجازه عبور نور خورشید را نمی دهد که همین امر از رشد جلبک و باکتری درون هوزینگ ممانعت می کند.

اما مزیتی که شفاف بر هوزینگ مات دارد این است که می توان درون هوزینگ شفاف را بدون باز کردن مشاهده کرد.

اما اگر بخواهید از میزان آلودگی و زمان تعویض و تمیزی فیلتر  درون مات آگاه شوید، باید هوزینگ را کامل باز کرده و بیرون بیاورید که همین امر سبب می شود دوام هوزینگ کم شود.

به جز این نقطه ضعف هوزینگ مات، هوزینگ های مات استحکام و مقاومت و طول عمر بالاتری دارند.

چرا باید از هوزینگ استفاده کنیم؟

کارکرد فیلترهای تصفیه آب به نحوی است که آب در زمان گذر از هر فیلتر یک مرحله ازفرایند تصفیه آب را انجام می دهد.

برای مثال با گذر از فیلتر های الیافی ، ذرات ریز در فیلتر  به جا می ماند و اجازه عبور پیدا نمی کنند.

اما در فیلتر های غشایی تمام مواد رسوبی و ذرات ریز هم اجازه عبور از فیلتر را ندارند.

پس برای طی کردن درست مراحل مختلف تصفیه آب ، آب باید از یک طرف وارد شود از فیلترها گذر کند و بدون اینکه مواد فیلترهای مختلف را با خود حمل کند ،از طرف دیگر بیرون بیاید. که این جریان ها با کمک این محصول انجام می گیرد.

مزیت دیگر استفاده از این محصول برای فیلتر کردن آب این است که آب بیشتر با فیلتر مواجهه می شود و خالص سازی و تصفیه آن رضایت بخش تر است.

با نگاه کردن به اجزا هوزینگ این فرایند را می توانید به سادگی در ذهن خود مرور کنید، هوزینگ دارای درپوش و شیر ورودی است  که آب از طریق آن وارد محفظه که فیلتر در آن قرار دارد می شود، آب دون محفظه در اطراف فیلتر می چرخد و در نهایت از خروجی که در قسمت انتهایی هوزینگ تعبیه شده است، آب تصفیه شده خارج می شود.

در پایان

درنهایت باید گفت که برای بالا بردن طول عمر این محصول و پرداخت نکردن هزینه اضافی بابت خرید مجدد هوزینگ باید از آن به درستی نگهداری شود.

هوزینگ برای کارایی بهتر و دوام بیشتر باید در درجه اول به درستی نصب شود که بهتر است نصب آن را به متخصصان بسپارید و به درستی مراقبت و نگهداری شود.

نحوه مراقبت ، نگهداری، تمیز کردن ، باز کردن . …. را از تکنسین نصب آن سوال کنید و در جایی یادداشت کنید یا کاتالوگ آن را به دقت مطالعه کنید تا هوزینگ شما دوام بالایی داشته باشد.