فرآیند تصفیه فاضلاب صنعتی | آب شیرین کن | شرکت آتیاکو

روش بیولوژیکی تصفیه فاضلاب: آب یک منبع ارزشمند است و ما باید تمام تلاش خود را برای حفاظت از آن انجام دهیم. تمام فاضلاب ها باید قبل از ورود مجدد به محیط زیست تصفیه شوند. بسیاری از فرآیندها به ما امکان می دهند آبی را به دست آوریم که بدون ایجاد تعادل در اکوسیستم محل تخلیه، پاک شود.

روش بیولوژیکی تصفیه فاضلاب | آب شیرین کن | شرکت آتیاکو

وقتی از تصفیه فاضلاب صحبت می کنیم ، اجتناب ناپذیر است که اولین چیزی که به ذهن خطور می کند تصفیه خانه است. این کارخانه ها آب را قبل از رد کردن و از سرگیری چرخه طبیعی تصفیه می کنند.

فاضلاب مناطق مسکونی از طریق شبکه های فاضلاب به تصفیه خانه هدایت می شود. در اینجا 6 مرحله تصفیه فاضلاب آورده شده است.

 مرحله غربالگری تصفیه فاضلاب

غربالگری و الک کردن، حذف زباله های درشت مانند دستمال مرطوب، پارچه، پلاستیک یا مواد چوبی را از آب ممکن می سازد. این ضایعات نمی توانند به طور طبیعی در طول زمان تجزیه شوند، بنابراین به جای تصفیه بیولوژیکی یا فیزیکی و شیمیایی، باید به صورت مکانیکی حذف شوند.

تصفیه فاضلاب

اکثر این ماشین ها به منظور جلوگیری از گرفتگی و همچنین به دلیل اینکه گاهی اوقات ممکن است در حین استفاده از دستگاه مشکلاتی ایجاد شود و منجر به خرابی شود، مجهز به سیستم های تمیز کننده اتوماتیک هستند.

مرحله سنباده زدایی و حذف روغن تصفیه فاضلاب

از بین بردن رسوبات از طریق تخلیه انجام می شود در حالی که چربی ها با استفاده از حباب های ریز حذف می شوند که باعث افزایش سطح و تخلیه آنها توسط یک پل خراش می شود. جمع آوری این زباله ها منوط به بازفرآوری و بازیافت مواد آلی یا رسوبی است.

روش بیولوژیکی تصفیه فاضلاب | آب شیرین کن | شرکت آتیاکو

روش بیولوژیکی تصفیه فاضلاب

این مرحله اساسی در تصفیه فاضلاب است که شامل بازتولید فرآیندهای طبیعی موجود در رودخانه ها می شود. برای تسریع این فرآیند، از باکتری ها برای هضم ناخالصی ها و تبدیل آنها به لجن استفاده می شود.

تکنیک های هوازی، مانند روش های سیستم بهداشتی فعال (با اکسیژن)، امروزه در بسیاری نقاط جهان رایج ترین هستند، اما روش های بی هوازی نیز جایگاه خود را دارند.

روش شفاف سازی تصفیه فاضلاب

زلال ساز مخزنی است که آب را از لجن یا بقایای ثانویه که در نتیجه تخریب مواد آلی به وجود می آید جدا می کند. سپس ناخالصی های موجود در این مایع قبل از تخلیه به محیط طبیعی کنترل می شوند. سپس تجزیه و تحلیل آب برای بررسی انطباق با استانداردهای تخلیه انجام می شود.

آب شیرین کن

فیلتراسیون ثالث تصفیه فاضلاب

از آنجایی که پارامترهای تخلیه ممکن است متفاوت باشند و به استانداردها نرسند، استفاده از این روش اغلب برای کاهش بیشتر جامدات معلق و BOD و COD و همچنین نیترات ها و فسفات های مرتبط با این ذرات شناور ضروری است. این فیلتراسیوندبا اینکه بسیاری از ناخالصی های آب را می گيرد قادر به حذف طعم و بوی آب نیست و نیاز به روش های شیمیایی بر حذف طعم و بوی آب برای استفاده مجدد از اب است.

این نوع فیلتر در انواع مختلفی   تولید و به بازار عرضه می شود که گاهی حتی اندازه منافذ ان تا 20 میکرون نیز می‌رسد و قادر به تصفیه ریزترین مواد آلوده موجود در اب است.

روش لجن درمانی در تصفیه فاضلاب

لجن ثانویه از بار آلاینده حل شده در طول دوره های تخلیه و بازیافت نفت (بازیابی پس از تصفیه ثانویه) تشکیل می شود. لجن مخلوط در نتیجه ترکیب فاضلاب تصفیه شده اولیه یا ثانویه با فاضلاب خام تصفیه نشده در فرآیند لجن فعال تشکیل می شود. این لجن قبل از اینکه برای استفاده در مزارع کمپوست شود از نظر بیولوژیکی تثبیت می شود. آنها همچنین می توانند سوزانده یا دفن شوند که این فرآیند اصولا گران‌تر تمام می شود‌

شرکت تولید کننده اب سازان سابقه و دانش بالایی در تولید تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب در ایران دارد،. لین شرکت با کمک تیم فنی خود تمام تجهیزات تصفیه فاضلاب صنعتی و شهری را علاوه بر تولید  در محل مورد درخواست شما نیز نصب می کند . برای نصب سفارشی برای نیازهای تصفیه فاضلاب خود، همین امروز با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید. مشاورین ما تمام راهنمایی های لازم را در خصوص نحوه خرید، سفارش و ارسال محصول با توجه لا نیازتان، به شنا خواهند داد. با خرید تجهیزات تصفیه فاضلاب از شرکت آب سازان از مزایایی چون خرید اسان، قیمت مناسب و نصب ساده بهره مند می‌شوید.