قیمت پمپ دستگاه تصفیه آب: پمپ‌های دستگاه تصفیه آب سانتریفیوژ چند مرحله ای، پمپ هایی هستند که از بیش از یک پروانه تشکیل شده اند که به صورت سری در یک محور توزیع شده اند و با جریان های زیاد و فشار بالا مشخص می شوند.این پمپ برای تجهیزات اسمز معکوس بسیار عالی است، زیرا آنها فشاری تا 250 PSI ایجاد می کنند.

قیمت پمپ دستگاه تصفیه آب | تعویض فیلتر ممبران | آتیاکو

پمپ های آب گریز از مرکز چند مرحله ای یکی از پرطرفدارترین پمپ ها در سال های اخیر بوده است. توانایی آنها در ارائه دامنه انعطاف پذیر جریان و هد، همراه با درجه بالای بهره وری انرژی، آنها را به گزینه ای عالی برای بسیاری از کاربردها تبدیل می کند.

 پمپ دستگاه تصفیه آب صنعتی چگونه کار می کند؟

پمپ های گریز از مرکز چند مرحله ای دستگاه تصفیه آب صنعتی  دارای چندین محفظه (یا مرحله) مایع هستند که به صورت سری به هم متصل می شوند. سیال با فشار خط مکش وارد محفظه اول می شود و با مقداری فشار بالا از آن خارج می شود. با خروج از مرحله اول، سیال وارد مرحله دوم می شود که در آن فشار بیشتر افزایش می یابد و وارد دستگاه اسمز معکوس می سپد‌.

تصفیه فاضلاب

هرچه پمپ مراحل بیشتری داشته باشد، فشار تخلیه نهایی بالاتر خواهد بود. این پمپ ها توانایی منحصر به فردی برای ایجاد فشارهای بیشتر و بالاتر با اضافه شدن هر مرحله دارند، اما سرعت جریان همیشه برای یک دور در دقیقه ثابت می ماند.

 انواع پمپ های دستگاه تصفیه آب صنعتی

چند نوع پمپ چند مرحله ای دستگاه تصفیه آب وجود دارد. آنهایی که محور افقی دارند و آنهایی که محور عمودی دارند . در زیر راجع به هر یک به طور مختصر توضیح خواهیم داد.

قیمت پمپ دستگاه تصفیه آب | تعویض فیلتر ممبران | آتیاکو

پمپ گریز از مرکز چند مرحله ای عمودی

این نوع پمپ دارای بدنه قطعه بندی شده با اجزای مدولار بین مراحل می باشد. مجموعه دوار بین محفظه های یاتاقان نگه داشته می شود و مونتاژ را برای فشارهای بالا متعادل تر می کند.

آنها معمولاً دبی بالاتری نسبت به پمپ های چند مرحله ای عمودی دارند (به استثنای پمپ های توربین عمودی).

پیکربندی افقی پمپ های چند مرحله ای به بهترین وجه در کاربردهایی مانند موارد زیر اعمال می شود:

سیستم های اسمز معکوس

تغذیه دیگ بخار

کاربردهای صنعتی

با این حال، این نوع پمپ نیاز به نگهداری کمی دارد.

پمپ تصفیه آب صنعتی

کار بر روی این پمپ ها و اطمینان از اینکه آنها به درستی کنار هم قرار می گیرند،

به مهارت زیادی نیاز دارد. بسته به درجه مشخصات مورد نیاز و مواد ساخت، قیمت های متغیری دارند.

پمپ های آب تصفیه آب صنعتی گریز از مرکز چند مرحله ای عمودی

پمپ های آب گریز از مرکز چند مرحله ای عمودی دارای شفت عمودی هستند که در آن مراحل یکی بر روی دیگری قرار می گیرند.

فضاهای خالی در این پمپ ها کوچک است، پمپ های چند مرحله ای عمودی برای مناطقی که فضای زیادی در دسترس ندارند ایده آل هستند. توانایی آن در ارائه خروجی فشار بالا با یک بدنه پمپ و ترکیب موتور نیز یک مزیت است.

با این حال، توجه به این نکته ضروری است که این نوع پمپ زباله یا جامدات قابل توجهی را تحمل نمی کند . در زمان انتخاب آن برای دستگاه تصفیه آب صنعتی این مسأله را در نظر بگیرید.

مزیت پمپ دستگاه تصفیه آب صنعتی

پمپ های دستگاه تصفیه آب صنعتی مزایای کلیدی بسیاری را ارائه می دهند، از صرفه جویی در انرژی گرفته تا توانایی کار در طیف وسیعی از سناریوهای جریان/هد از مزایای این پمپ هاست.  اگر برای دستگاه تصفیه آب خود به این پمپ ها نیاز دارید، ابتدا با یک مهندس واجد شرایط صحبت کنید. آنها اطمینان حاصل می کنند که پمپ به طور خاص برای هدف شما انتخاب شده است.

همانگونه که در این مقاله نیز متوجه شدید ، برای تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس پمپ ‌های  آب چند مرحله استفاده می‌شوند، این پمپ ها آب را با فشار بالا به دستگاه اسمز معکوس می رسانند تا فرایند فیلتر کردن به بهترین نحو انجام شود . این پمپ ها کاربردهای بسیار متنوعی دارند و علاوه بر تجهیزات تصفیه آب اسمز معکوس (RO) ، آب تغذیه دیگ بخار، پاشش، تمیز کردن فشار بالا، کار برای آب، گرمایش، میعانات، سوخت از این نوع پمپ می توان استفاده کرد.

اگر قصد خرید این پمپ ها را برای دستگاه تصفیه اب صنعتی را دارید ، با مشاورین ما تماس بگیرید ، تا تمام راهنمایی های لازم را به شما دهند.