پمپ تصفیه آب چیست | تصفیه فاضلاب | شرکت آتیاکو

مزایا پمپ دستگاه تصفیه آب: ماهیت فیلتر اسمز معکوس استفاده از یک لایه غشایی خاص است که با آن می توانید آب را از تمام ناخالصی های شناخته شده تصفیه کنید. اما برای اینکه دستگاه بدون وقفه کار کند، نیاز به حفظ فشار آب دارد. برای انجام این کار، ستون های فیلتراسیون باید به پمپ‌های تقویت کننده مجهز هستند.‌

مزایا پمپ دستگاه تصفیه آب | تصفیه فاضلاب | شرکت آتیاکو

هدف و مزایای پمپ تصفیه اب

هنگامی که فشار در خط لوله کمتر از 2.9 اتمسفر باشد، دستگاه تصفیه اب اسمز معکوس به طور عادی کار نمی کند. با نزدیک شدن به سه اتمسفر، دستگاه شروع به تخلیه آب بیشتری به سیستم زهکشی می کند که در کتاب راهنما دستگاه نیز ذکر شده است. در این شرایط، تنها یک راه وجود دارد و آن نصب تجهیزات تحت فشار یا پمپ تصفیه آب برای افزایش فشار آب است.

مدل های موجود در بازار برای دستگاه های فیلتراسیون با انواع ممبران مناسب هستند و برای تثبیت فشار ناکافی در شبکه طراحی شده اند. آنها به نرخ های پایین از 1 تا 3.2 اتمسفر پاسخ می دهند.

مزایای پمپ دستگاه تصفیه آب عبارت است از:

وجود پمپ، فشار سیال ثابتی را در ورودی به سیستم می دهد.

پمپ جریان پایدار، عملکرد معین برای سیستم های جریان مستقیم و پر شدن سریع مخزن برای دستگاه های دارای مخزن ذخیره را تضمین می کند.

مزایا پمپ دستگاه تصفیه آب | تصفیه فاضلاب | شرکت آتیاکو

تجهیزات فیلتر با پمپ به تعداد مصرف کنندگان شبکه بستگی ندارد.

می توانید این سیستم ها را به اسانی در خانه هایی با ساخت و ساز قدیمی، آپارتمان ها در طبقات فوقانی، شهرک های شهری، خانه‌های روستایی و ییلاقی نصب کنید. اگر پمپ تصفیه آب نداشته باشید، فیلترهای اسمز معکوس را فقط در طبقات پایین یا در خانه های خصوصی شهری با منبع آب مرکزی می توان  نصب کرد.

اصل عملکرد و دستگاه پمپ تصفیه آب

تجهیزات پمپاژ مجهز به دو سنسور، فشار کم و بالا است. اصل عملکرد یک بوستر پمپ برای فیلتر اسمز معکوس بر اساس تغییر فشار در خط لوله است.

اولین سنسور با نام LOW روی بدنه از طریق سه راهی به دستگاه متصل می شود. هنگامی که فشار به 0.5 اتمسفر در خروجی واحد پیش فیلتراسیون کاهش یابد، تجهیزات تحت فشار را خاموش می کند. این یک نوع محافظت در برابر کار کردن دستگاه بدون آب است. خطر آن ممکن است ناشی از گرفتگی قبل از تمیز کردن عنصر فیلتر یا به دلیل قطع آبرسانی به خط باشد.

پمپ تصفیه آب صنعتی

سنسور دوم دارای برچسب HIGH است. با پر شدن کامل مخزن هیدرولیک دستگاه فیلتراسیون کارکرد تجهیزات را متوقف می کند و در زمان مصرف آب تجهیزات تحت فشار را روشن می کند. علاوه بر این، دستگاه مجهز به سنسور توقف اضطراری پمپ در صورت عدم وجود آب است.

اصل کار دستگاه فیلتر اسمز معکوس با پمپ افزایش فشار آب است. پمپ ها اجازه می دهند سیال به سمت عنصر فیلتراسیون و غشاء جریان یابد که منجر به افزایش بهره وری ایستگاه می شود. در عین حال برق کمی مصرف می کنند و بی صدا کار می کنند.

نحوه نصب پمپ تصفیه آب

پمپ تقویت کننده فشار آب برای سیستم های تصفیه اسمز معکوس نه در جلوی دستگاه، بلکه در داخل آن تعبیه شده است.

برای نصب تجهیزات تحت فشار، به یک سه راهی با کانکتور و یک لوله یک چهارم اینچی نیاز دارید.

نحوه نصب:

سه راهی را بلافاصله بعد از سومین هوزینگ دستگاه تصفیه وصل کنید.

یک خروجی را به سنسور فشار پایین دستگاه پمپاژ بدهید. برای تشخیص آن، علامت LOW اعمال می شود.

خروجی دوم را به ورودی پمپ وصل کنید. در قسمت پایین جعبه پلاستیکی مشکی فلش هایی وجود دارد که نشان می دهد جریان آب در کدام جهت حرکت می کند. رعایت دقیق آن مهم است.

تصفیه فاضلاب

خروجی تجهیزات تحت فشار را از طریق یک شیر چهار طرفه به المنت ممبران وصل کنید. برای انجام این کار، لوله را از خروجی به شیر عبور دهید و آن را در سوراخ تقسیم شده با علامت IN قرار دهید.

در خروجی مایع تصفیه شده از غشای اسمز معکوس، یک عنصر پرفشار را با نام HIGH وصل کنید. قسمت خروجی در نزدیکی مرکز بدنه غشا قرار دارد. برای ایجاد اتصال، لوله واقع در آنجا را برش دهید، جهت اتصال در این مورد مهم نیست.

اکنون می توانید دستگاه تصفیه آب را نصب کنید .تجهیزات پمپاژ مجهز به صفحه نصب با پدهای ضد لرزش است که امکان اتصال تقریباً به هر سیستم اسمز معکوس را فراهم می کند.