قیمت فیلتر میکرونی | دستگاه تصفیه آب صنعتی | شرکت آتیاکو

کاربرد فیلتر میکرونی: فیلتر میکرونی یکی از فیلتر های تصفیه آب است که طی آن آلاینده های میکروسکوپی از اب حذف می شود. در این فرایند یک غشاء خاص با اندازه ذرات 0.1 تا 10 میکرون به عنوان عنصر فیلتر استفاده می شود. به لطف آن، مواد با اندازه مولکولی، از جمله برخی از انواع میکروارگانیسم ها، حفظ می شوند.

کاربرد فیلتر میکرونی | پمپ تصفیه آب صنعتی | شرکت آتیاکو

روش میکروفیلتراسیون در سیستم های تصفیه آب در خانه های خصوصی، کلبه ها و آپارتمان ها استفاده می شود. علاوه بر این، از تاسیسات دارای فیلترهای میکرونی در صنایع مختلف استفاده می شود.

دستگاه های میکروفیلتراسیون باید بخشی از یک سیستم تصفیه آب یکپارچه برای یک خانه یا تولید خصوصی باشند. قبل از پمپاژ آب از طریق غشاء، لازم است آلاینده های بزرگ مانند زنگ، ماسه، ذرات خاک  از آن حذف کنید. در غیر این صورت، فیلتر به سرعت کثیف می شود و انجام وظایف محول شده را متوقف می کند.

ویژگی های فیلتر میکرونی

در ساخت فیلتر میکرونی از پلیمرها، شیشه، فلز‌ و سرامیک استفاده می شود. از نظر ساختاری، عنصر تمیز کننده یک شبکه با اندازه سلول بسیار کوچک است. آب تحت فشار از طریق آن عبور می کند، مواد خارجی حفظ می شوند.

آب شیرین کن

با استفاده از فیلتر های میکرونی قادر به تصفیه آب در موارد زیر هستید:

برخی از آلاینده های درون آب  را بدون تأثیر بر ترکیب معدنی آن با کمک این فیلترها ، می توانید حذف کنید.

کاربرد فیلتر میکرونی | پمپ تصفیه آب صنعتی | شرکت آتیاکو

مواد معلق در اب را به اجزای تشکیل دهنده آن کوچک کنید.

محیط های گازی را از جامدات معلق در آنها خالص کنید.

حلال ها را تصفیه کنید.

مواد چسبناک را از آب جدا کنید.

کاربرد فیلتر میکرونی

فیلتر های میکرپنی در خانه‌های مسکونی یا صنایع مختلف به عنوان عملیات تصفیه کامل با پیس تصفیه به کار گرفته می‌شوند. کاربرد‌های رایج فیلتر میکرونی عبارت است از:

تصفیه آب برای تامین آب به سیستم آبرسانی یا تصفیه پس از آن با استفاده از نانوفیلتراسیون یا اسمز معکوس،

تهیه آب فوق خالص برای شرکت های صنایع شیمیایی،

استخراج فلزاتی که در آب در حالت کلوئیدی قرار دارند،

تصفیه فاضلاب قبل از تخلیه در آبهای طبیعی یا برای استفاده مجدد.

مزایای استفاده از فیلتر میکرونی

استفاده از فیلتر های میکرونی برای تصفیه آب مزایای زیر را به همراه دارد:

بهره وری اقتصادی

هزینه خرید و نصب دستگاه‌های میکروفیلتراسیون در مقایسه با سایر روش های تصفیه پایین است و برای مدت طولانی خدمت می کنند. در نتیجه با در نظر گرفتن میزان آب تولیدی، این فناوری بسیار ارزان خواهد بود. می توان از آن برای مقاصد شخصی و در تولید برای کاهش هزینه فرآیندهای فناوری استفاده کرد.

فیلتر میکرونی

کاهش مصرف برق

برای تصفیه آب از آلاینده ها با استفاده از این فیلتر، جریان برق فقط برای به دست آوردن جریان مایع با استفاده از پمپ ها مورد نیاز است. مصرف انرژی حداقل است که باعث کاهش هزینه نظافت می شود.

صرفه جویی در مصرف مواد شیمیایی

میکروفیلتراسیون مبنی بر استفاده از مواد شیمیایی که برای تصفیه به آب اضافه می شود، نیست. بنابراین، نیازی به خرید آنها نیست، بسته به غلظت آلاینده ها آنها را به مایع تبدیل کنید و مواد فعال را حذف کنید. همچنین هزینه تصفیه آب را کاهش می دهد.

حفظ ترکیبات معدنی

اندازه سلول های فیلتر میکرونی به اندازه ای بزرگ است که مولکول های مواد معدنی مفید آب از آن عبور کنند. به لطف این، آب سالم می ماند، نیازی به کانی سازی مصنوعی مکرر آن نیست.

حذف مواد خطرناک

غشاها در واحدهای میکروفیلتراسیون برای به دام انداختن موادی انتخاب می شوند که بر سلامتی تأثیر منفی می گذارند. اینها شامل آهن محلول، منگنز، سیلیکون کلوئیدی است. این موضوع امکان به دست آوردن آب با کیفیت بالا را فراهم می کند، اما از تصفیه خانه های پیچیده آب استفاده نمی کند.

حذف مواد آلی

علاوه بر آلاینده های غیر آلی، فیلترهای میکرونی برای به دام انداختن باکتری ها و بسیاری از میکروارگانیسم های دیگر که باعث بیماری می‌شوند نیز تاثیر دارند. هنگام استفاده از این تاسیسات، نیازی به استفاده از کلر نیست که باعث بدتر شدن خواص ارگانولپتیک آب می شود و می تواند برای بدن مضر باشد.

نصب

نصب این فیلتر بسیار آسان است، همچنین سایز این نوع فیلتر کوچک است که امکان استفاده از آنها را در خانه های روستایی، خانه های شهری و آپارتمان ها فراهم می کند.