قیمت پمپ دستگاه تصفیه آب | تعویض فیلتر ممبران | آتیاکو

کاربرد پمپ تصفیه آب: اگر فشار آب در ورودی دستگاه تصفیه اب از 2.5 اتمسفر تجاوز نکند، در سیستم اسمز معکوس حتما باید پمپ تصفیه آب نصب شود. چنین پمپ هایی به منظور افزایش ظرفیت سیستم یا زمانی استفاده از سیستمی با محتوای نمک افزایش یافته ، به کار گرفته می‌شوند.

کاربرد پمپ تصفیه آب | مواد شیمیایی تصفیه آب | آتیاکو

ویژگی‌های پمپ تصفیه آب

پمپ تصفیه آب کاملا بی صدا کار می کند و همچنین حداقل مقدار برق مصرف می کند. پمپ تصفیه اب با مجموعه ای از عناصر مختلف لازم برای اتصال، حفاظت در برابر جریان خشک، اتصالات، یک سوئیچ فشار، یک صفحه نصب برای تثبیت پمپ به سیستم تصفیه آب و یک منبع تغذیه همراه است، زیرا پمپ برای کار به 24 ولت نیاز دارد.

کاربرد پمپ تصفیه آب

از پمپ های تصفیه آب برای افزایش عملکرد کل سیستم استفاده می شود. هنگام نصب فیلتر اسمز معکوس، باید توجه زیادی به فرآیند بازسازی شود..

پمپ تصفیه آب صنعتی

اگر پمپ اسمز معکوس در شرایطی با دما یا فشار پایین نصب شود، می توان آن را بدون تأثیر منفی بر فیلتر آب اسمز معکوس نصب کرد . اگر نیاز به افزایش ظرفیت تصفیه آب آشامیدنی یک تاسیسات استاندارد باشد، محدود کننده جریان باید تعویض شود. پمپ اسمز معکوس را می توان در فیلترها برای افزایش فشار روی غشای اسمزی استفاده کرد که می تواند کیفیت آب آشامیدنی را بهبود بخشد.

کاربرد پمپ تصفیه آب | مواد شیمیایی تصفیه آب | آتیاکو

تصفیه کننده های مدرن

از نظر کیفی (به طور کامل) تصفیه آب را در خانه انجام می دهند،

جایی که از روش تمیز کردن اسمز معکوس استفاده می شود. آب ورودی با عبور از سه کارتریج پیش تصفیه وارد غشای اسمز معکوس می شود که در اثر اسمز معکوس آب و مواد محلول در آن در سطح مولکولی جدا می شود.

در همان زمان، در یک طرف غشاء جمع می شود و در طرف دیگر تمام ناخالصی ها باقی می مانند،

بنابراین درجه بسیار بالاتری از تصفیه آب با روش اسمز معکوس ارائه می شود.

در خروجی فیلتر، آب طعم عالی دارد و در ترکیب آن به عنوان ایمن ترین شناخته می شود.

آب مواد مضری مانند جیوه، منیزیم، نیتریت ها، نیترات ها، آرسنیک، استرانسیوم، سیانیت ها، آزبست،

سرب، فلوئور، آهن، سولفات ها، کلر و سایر مواد مضر و همچنین تمامی ویروس ها و باکتری ها را از بین می برد.

اگر فشار در منبع آب کافی نباشد، از پمپ تصفیه آب استفاده می شود .

مواد شیمیایی تصفیه آب

کمبود فشار در خانه های قدیمی، جایی که، به عنوان یک قاعده، خط لوله فرسوده است،

در خانه های روستایی ییلاقی، در طبقات بالای ساختمان های بلند و غیره تشخیص داده می شود.

محبوب ترین مدل پمپ فشار قوی دستگاه پنج مرحله ای است.

مرحله اول

یک کارتریج با تمیز کردن مکانیکی اولیه (مواد به شکل پلی پروپیلن فوم یا پیچ خورده) استفاده می شود

که برای حذف تعلیق های مکانیکی و ذرات با قطر حدود 15-30 میکرون طراحی شده است.

مرحله دوم

نیز یک کارتریج حاوی GAC (کربن فعال دانه ای) است که تمام ترکیبات کلر، گازها، مواد آلی را حذف می کند، طعم آب را بهبود می بخشد.

مرحله سوم

به شکل یک کارتریج مبتنی بر CBC-CarbonBlock (کربن فعال فشرده) است که برای تصفیه آب از ناخالصی های مکانیکی در اندازه های 1 تا 5 میکرون، ترکیبات کلر آلی یا یک کارتریج فقط برای تمیز کردن مواد مکانیکی خوب استفاده می شود.

مرحله چهارم

غشای اسمز معکوس است.

مرحله پنجم

از یک کارتریج در خط استفاده می شود که بر اساس کربن فعال دانه ای – یک فیلتر کربن پست است.

دستگاه تصفیه به طور کامل با یک غشاء و کارتریج، یک مخزن ذخیره، یک شیر آب تمیز، مجموعه ای از اتصالات برای اتصال و یک پمپ برای افزایش فشار عرضه می شود.

عملکرد مستقیم فیلترهای اسمز معکوس به فشار و عملکرد غشا بستگی دارد. اگر فشار در خط لوله کم باشد، نیازی به صحبت در مورد عملکرد کامل اسمز نیست، بنابراین لازم است از پمپ افزایش فشار برای این کار استفاده کنید.

پمپ اسمز معکوس همراه با کلید/سوئیچ های الکترونیکی تقویت کننده فشار استفاده می شود. یکی از سنسورها وجود آب را در فیلتر اسمز معکوس در ورودی کنترل می کند (در صورت عدم وجود آب، پمپ خاموش می شود). سنسور دوم پر بودن مخزن فیلتر اسمز معکوس را کنترل می کند (اگر خالی باشد پمپ روشن می شود). در بیشتر موارد، این سنسورها از قبل در سیستم نصب شده اند.