قیمت تصفیه آب صنعتی | خرید تجهیزات آب شیرین کن | شرکت آتیاکو

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی: همه به دنبال راه های جدیدی برای بهبود سلامت خود هستند. وقتی صحبت از آبی که می نوشید به میان می آید، آیا مطمئن هستید که آب آشامیدنی تمیز می نوشید؟ آیا می توانید مطمئن باشید که آبی که از شیرهای شما می ریزد اینگونه است؟زمان آن فرا رسیده است که به این فکر کنید که چگونه باید آب خود را تصفیه کنید، چه در خانه، چه بیرون یا هر جای دیگر باید آب سالم بنوشید.

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی | کاربرد فیلتر آب | آتیاکو

اگر مطمئن نیستید که به چه نوع سیستم تصفیه آب نیاز دارید، در اینجا به شما کمک خواهیم کرد.  به طور کلی، فیلتر آب با استفاده از یک فرآیند شیمیایی یا یک فرآیند بیولوژیکی به رفع آلودگی آب کمک می کند.

سیستم تصفیه آب چگونه کار می کند؟

مردم به دلایل مختلفی از سیستم های تصفیه آب استفاده می کنند و ده ها مزیت برای تصفیه آب وجود دارد. به عنوان مثال، مردم از فیلترهای آب برای حذف کلر و آلاینده های باکتریایی استفاده می کنند تا آب آشامیدنی را طعم بهتر و بوی بهتری داشته باشند.

تصفیه آب صنعتی

آنها همچنین از آنها برای حذف سرب از آب آشامیدنی، بلافاصله قبل از نوشیدن استفاده می کنند

و احتمال ورود مواد مضر به بدن ما را از بین می برند.

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی | کاربرد فیلتر آب | آتیاکو

یکی دیگر از مزایای سیستم های تصفیه آب این است که آنها آب تمیزی را در اختیار شما قرار می دهند

بدون اینکه صورت حساب هنگفتی از بطری های پلاستیکی آب جمع آوری کنید (از نظر محیطی، گزینه بسیار بهتری است).

 دستگاه تصفیه آب آشامیدنی چه چیزی را تصفیه می کند؟

به طور کلی، نوشیدن آب تمیز و فیلتر شده می تواند به محافظت از بدن شما در برابر بیماری ها کمک کند و منجر به سلامت کلی بهتر شود. آب تصفیه شده می تواند خطر ابتلا به بیماری های دستگاه گوارش را تا بیش از 33 درصد کاهش دهد، از توسعه سیستم ایمنی کودکان حمایت کند، به عنوان آخرین خط دفاعی در برابر 2100 سم شناخته شده در آب آشامیدنی عمل کند و به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان رکتوم را کاهش دهد.

تصفیه آب تنها برای آب آشامیدنی ضروری نیست، در واقع آب تصفیه شده باید برای پخت و پز، نوشیدن، مسواک زدن، حمام کردن و … نیز استفاده شود. استفاده از آب فیلتر شده به این معنی است که شما به منبع مواد معدنی سالم و PH سالمی در آبی که می نوشید، دسترسی دارید!

انواع سیستم های تصفیه آب کدامند؟

انواع مختلفی از فیلترهای آب برای استفاده متداول وجود دارد که هر کدام مکانیسم و عملکرد متفاوتی دارند، اما همه یک هدف را دنبال می کنند و آن  تمیز کردن منبع آب برای ارائه آب سالم است .

فیلتر میکرونی

فیلترهای آب اسمز معکوس

اسمز معکوس به تصفیه آب آلوده ای گفته می شود که تحت فشار از یک غشاء عبور می کند تا آب بتواند از آن عبور کند اما آلاینده های موجود در آب باقی بمانند. آب تصفیه نشده از طریق یک غشای پلاستیکی پمپ می شود و آب تمیز تحت فشار از غشاء عبور می کند و این فیلتر یا غشای نیمه تراوا تمام مواد را جذب می کند. با این حال، به خاطر داشته باشید که سیستم‌های اسمز معکوس مقدار زیادی آب را هدر می‌دهند، معمولاً سه تا ۲۰ برابر بیشتر از تولید آب مصرف می‌کنند. به همین دلیل توصیه می کنیم از آنها فقط برای نوشیدن و آشپزی استفاده کنید.

فیلترهای آب فرابنفش

این نوع فیلتر باکتری ها و انگل ها را از بین می برد. آنها در برابر باکتری ها و ویروس های خطرناک محافظت می کنند، اما فیلترهای UV آلاینده های شیمیایی را حذف نمی کنند.

فیلترهای آب مقطر

این یکی از ساده ترین راه های تصفیه آب است. تقطیر هنوز هم یکی از بهترین راه‌ها برای فیلتر کردن یا تصفیه آب است. تقطیر شامل جوشاندن آب است. ابتدا آب را بجوشانید تا بخار شود، به اندازه ای که بجوشد تا باکتری ها از بین بروند. سپس بخار را گرفته و در ظرفی جداگانه در آب سرد کنید. از آنجایی که آب در دمای بسیار پایین‌تری نسبت به سایر آلاینده‌ها (مانند فلزات سنگین سمی) می‌جوشد، با آزاد شدن بخار و تبخیر شدن آن‌ها باقی می‌مانند و آب تمیزی برای شما باقی می‌ماند.

فیلتر آب کربن فعال

اکثر فیلترهای معمولی آب خانگی از گرانول های “کربن فعال” استفاده می کنند. عیب اصلی کربن فعال این است که فیلترها در نهایت با ناخالصی ها مسدود می شوند و باید تعویض شوند. این بدان معنی است که هزینه های مداوم و گاهی قابل توجه وجود دارد. فیلتر کربن فعال یکی از پرکاربردترین فیلترهای خانگی است.

این نوع فیلتر از گرانول های کربن فعال استفاده می کند که ناخالصی های شیمیایی را از طریق فرآیند جذب، گرفته و به دام می اندازد. گلوله های زغال فعال بر پایه زغال چوب هستند و اشکال بسیار متخلخل کربنی هستند که از سوختن چوب با اکسیژن کاهش یافته ایجاد می شود. توجه داشته باشید که کارایی فیلترهای کربنی بسیار متفاوت است.

برخی به سادگی کلر را حذف می کنند و طعم و بوی را بهبود می بخشند. برخی دیگر آلاینده ها از جمله آزبست، سرب، جیوه و ترکیبات آلی فرار یا VOCs را از بین می برند. با این حال، کربن فعال آلاینده های غیر آلی رایج مانند آرسنیک، فلوراید، کروم شش ظرفیتی، نیترات و پرکلرات را حذف نمی کند. همچنین این نوع فیلتر برای مقابله با فلزات سنگین دارای رسوب آهک، نیترات، فلوراید، میکروب ها و سدیم ایده آل نیست.

فیلتر آب سرامیکی

از نظر طراحی، فیلتر سرامیکی یک بلوک غشایی در داخل یک محفظه فولادی است. یک لوله تک کانال یا چند کاناله ساخته شده از مواد فلزی-سرامیکی در بلوک غشایی قرار دارد. فیلترهای سرامیکی برای تصفیه آب آشامیدنی استفاده می شود. آنها در آپارتمان ها، ویلاها، خانه های حومه شهر، در ادارات، در موسسات آموزشی و بهداشتی قرار می گیرند.

این فیلترها در صنایع مرتبط با آب نیز قرار می گیرند، به عنوان مثال در مواردی که نیاز به آب استریل شده در صنایع داروسازی و الکترونیک وجود دارد.

فیلترهای آب تبادل یونی

فیلترهای تبادل یونی یکی از بهترین فیلترها برای نرم کردن آب هستند.

آنها آب سخت را نرم کرده و با از بین بردن رسوب آهک آن را قابل هضم تر می کنند.

این نوع فیلترها از دانه های زئولیت حاوی یون سدیم استفاده می کنند.

این دانه ها که به عنوان فیلتر عمل می کنند،

آلاینده های ورودی را به دام می اندازند و یون های سدیم را جایگزین آنها می کنند.

بدون این منیزیم و کلسیم، آب شما نرم تر و دلپذیرتر خواهد بود.

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی