قیمت مواد شیمیایی تصفیه آب صنعتی | تصفیه آب | atiaco

فروش مواد شیمیایی : باید به این مسئله توجه داشت که محصولات موجود در دسته تصفیه آب و فاضلاب با قیمت های گوناگونی به فروش می رسند و نباید این مسئله را از خاطر برد که عوامل گوناگونی در محاسبه قیمت آن ها دخیل است.

فروش مواد شیمیایی | تصفیه آب صنعتی | آتیاکو

در هر حال، به دلیل نوسان بالای قیمت ها که دائم در حال عوض شدن است باید به مجموعه ای روی آورد که در این زمینه از هر حیث کارایی خوبی داشته باشد. پس با ما و مجموعه آتیاکو همراه باشید تا در زمینه انواع و اقسام مواد شیمیایی موجود در تصفیه آب به شما یاری برسانیم

تصفیه آب صنعتی

مواد شیمیایی تصفیه آب چیست

مدل های گوناگونی از مواد تصفیه آب صنعتی در فرایند تصفیه پساب به کار میروند. در حقیقت مواد شیمیایی برای کارهای گوناگونی به کارگرفته می شوند، از خنثی کردن پی اچ فاضلاب گرفته تا مساعدت برای فرایند لجن گیری

بهره برداری درست از مواد شیمیایی تصفیه آب صنعتی این توانایی را دارد تا به شکل ویژه ای فرایندهای تصفیه آب را به شکل بهتری بهبود دهد. ولی نباید ذکر این نکته را از قلم انداخت که دانش لازم برای استفاده درست از مواد شیمیایی و تجهیزات بسیار حیاتی است.

فروش مواد شیمیایی | تصفیه آب صنعتی | آتیاکو

انواع گوناگون مواد شیمیایی تصفیه آب

بعضی از رایج ترین مواد شیمیایی تصفیه اب و فاضلاب در زمره مواد شیمیایی خنثی کننده پی اچ محسوب می شوند. این ترکیبات در اغلب موارد اسیدی یا حتی بازی هستند که در فرایند تصفیه به آب اضافه می شوند تا بتوانند سطح پی اچ را در سیستم فاضلاب به تعادلی که لازم است برسانند

موارد گوناگون این مواد شیمیایی به اسید کلریدریک، آهک هیدراته، اسید سولفوریک و همینطور هیدروکسید سدیم تقسیم میشوند

دیگر مواد شیمیایی متداول در فرایند تصفیه آب نیز به منعقدکننده ها و لخته سازها تقسیم می شوند.

مواد شیمیایی تصفیه آب

فروش مواد شیمیایی : در حقیقت این ها ترکیبات رایج در مواد شیمیایی هستند که به چسبیدن آلاینده های فاضلاب به یکدیگر یاری می رسانند. در نهایت از میان رفتن ان ها از آب ساده تر و سهل تر خواهد بود. در یک سیستم ته نشینی، لخته سازها می توانند تا مواد جامد را به هم وصل کنند تا به سهولت در سطح و کف مخزن زلال سازی ته نشین شوند. از این ترکیبات می توان به  پلی اکترولیت و انواع ان، پلی آلومینیوم کلراید و همچنین سولفات آهن اشاره کرد.

مواد شیمیایی به مثابه منعقدکننده تصفیه آب

مواد شیمیایی به عنوان منعقد کننده جایگاه ویژه ای در فرایند تصفیه فاضلاب دارد. چرا که انعقاد و لخته سازی دو پروسه متفاوت و جداگانه و همچنین حیاتی در تصفیه آب و فاضلاب به حساب می آیند.

فروش مواد شیمیایی : انعقاد این توانایی را دارد که دافعه الکترواستاتیکی میان ذرات معلق کوچ در آب را حذف کند. این در حالی است که لخته سازی به این ذرات یاری می رساند تا به هم متصل شوند و بدین گونه مورفولوژی های بسیار بزرگ تری به وجود بیاید. در آخر می توان آن ها را راحت تر از فاز مایع جداسازی کرد. در نتیجه انعقاد سازی بخش زیادی از ترکیبات آلی و همچنین ذرات معلق از جمله رسوبات معدنی از میان برداشته می شود. این اولین پله در فرایند تصفیه فاضلاب و همچنین تبدیل آن به آب قابل شرب است. به این خاطر که انعقاد و لخته سازی بسیاری از ذراتی را که ضدعفونی کردن فرایند تصفیه را با مشکل مواجه می کند از میان می برد.

مواد اولیه در فرایند تصفیه فاضلاب آتیاکو

برای تصفیه شیمیایی فاضلاب می شود از انواع گوناگونی از مواد شیمیایی بهره برد. در فهرست زیر به انواع آن اشاره خواهیم کرد

جلبک کش ها

جلبک کش ها از موادی هستند که می توانند جلبک های آبی یا سبز را حذف کنند. برای نمونه می توان به سولفات مس، نمک های آهن، نمک های رزین و همچنین بنزالکونیوم کلراید اشاره داشت.

در شرایطی که در آن قرار داریم بنز الکونیوم 50 درصدی وایضا بنز الکونیوم 80 درصدی در بازار موجود است که کاربرد زیادی به عنوان جلبک کش از خود ارائه می دهند.

ضد کف

ضد کف به شکل سیلیکون امولشن و سیلیکونی پایه آب موجود است که سبب کاهش زمان فرایند تصفیه و همچنین بالا بردن اثربخشی ان خواهد شد.

بایوسایدها

در حال حاضر کلر پرمصرف ترین بایوساید صنعتی موجود محسوب می شود. کلر از گذشته به منظور ضدعفونی کردن آب خانگی و همچنین از میان برداشتن طعم  و بو از آب استفاده می شده است. کلر به شکل پودر هیپوکلریت کلسیم و ایضا به شکل قرص برای ضد عفونی آب استخرهای شنا مطرح می شود و به مشتری ارائه می گردد.