پمپ تصفیه آب صنعتی آتیاکو

پمپ دستگاه تصفیه آب صنعتی: تلمبه زن یا همان  دستگاه های تصفیه آب  صنعتی نقش بسیار مهم و اساسی در ‏دستگاه های تصفیه آب بر عهده دارند و با توجه به کاربردهای بیشماری که این تلمبه زن ها دارند مدل های مختلفی از آن در بازار وجود دارد که شما برای خرید پمپ دستگاه تصفیه آب صنعتی بهتر است به نوع دستگاه تصفیه آب توجه نمایید.‏

پمپ دستگاه تصفیه آب صنعتی | مواد شیمیایی | atiaco

ما در این نوشتار درصدد هستیم اطلاعاتی را در خصوص پمپ تصفیه آب صنعتی و معرفی مواد شیمیایی تصفیه آب در ‏اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم. با ما همراه باشید.‏

اطلاعاتی در ارتباط با پمپ دستگاه تصفیه آب صنعتی

از مهم ترین تجهیزات و همچنین کاربردی ترین قطعات در دستگاه های تصفیه آب می توان به پمپ اشاره کرد که می تواند فشار آب را برای تغذیه بویلرها به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

لازم به ذکر است که پمپ دستگاه تصفیه آب از دو قسمت اساسی موتور الکتریکی و هد  تشکیل شده است.‏

انواع پمپ دستگاه تصفیه آب صنعتی

مدل های مختلفی از دستگاه تصفیه آب صنعتی وجود دارد که بهتر است در زمان خرید به آن توجه داشته باشید. ما در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

پمپ آب خوراک

پمپ فید نام دیگری است که برای این قطعه انتخاب شده است و می تواند آب مورد نیاز برای ‏خوراک سیستم را تامین کند.

این محصول ما بین مخزن آب تصفیه نشده و دستگاه تصفیه آب قرار می گیرد.

پمپ طبقاتی در دستگاه تصفیه آب صنعتی

از قطعات اصلی در دستگاه های تصفیه آب بعد از فیلترهای ممبران می توان به پمپ های طبقاتی اشاره کرد که می تواند فشار اسمزی مورد نظر را تولید کند.

پمپ های طبقاتی که در دستگاه های تصفیه آب وجود دارند در دو مدل سانترفیوز عمودی و یا پیستونی توسط بسیاری از تولید کنندگان داخلی و خارجی تولید و به بازار عرضه می شوند.

شما می توانید پمپ تصفیه آب را در مجموعه آتیاکو با بالاترین قیمت خریداری نمایید.

مواد شیمیایی در تصفیه آب صنعتی

جهت حذف آلاینده های موجود در آب از روش های مختلفی استفاده می شود که یکی از روش های پرکاربرد که امروزه طرفدارن بسیاری دارد می توان به مواد شیمیایی اشاره کرد.‏

در تصفیه آب به روش شیمیایی، از موادی کمک گرفته می شود که ذرات کلوئیدی ته نشین می شوند و می تواند کاهش یون ها و دیگر فلزات سنگین در ‏آب را به همراه داشته باشد.

این مواد شیمیایی از رسوب در دستگاه های تصفیه آب جلوگیری می کند و می تواند عمر تجهیزات را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

مواد شیمیایی منعقد کننده

آب از فیلترهای مختلفی عبور می کند که برای تسریع این امر از  منعقد کننده استفاده می شود تا ذرات موجود در آب حالت لختگی به خود بگیرند  و ‏در کف حوضچه ته نشین شوند.

مواد شیمیایی ضد عفونی کننده در تصفیه آب صنعتی

استفاده از مواد شیمیایی ضد عفونی کننده می تواند مانع از رشد و تکثیر بسیاری از باکتری ها و ‏میکروارگانیسم ها شود.

مواد شیمیایی جهت کاهش رسوب

وجود یون ها و دیگر سختی های موجود در آب می تواند مشکلات بسیاری را برای انسان و ‏تجهیزات صنعتی به همراه داشته باشد از این رو موادی استفاده می شود که مانع از رسوب گذاری در این تجهیزات شود.

انواع مواد شیمیایی در تصفیه آب

آب اکسیژنه

بیشترین کاربرد را در تصفیه آب های آشامیدنی دارد.‏

آهک و هیپوکلریت‌ها

آهک و هیپوکلریت ها می تواند ‏به افزایش کیفیت آب  کمک کند.‏

دی اکسید کلر

از دی اکسید کلر جهت حذف بو و طعم آب در صنایع مختلف استفاده می شود که می تواند انواع با ‏کتری ها را از بین ببرد.

ازن

به ‏عنوان ضد عفونی کننده آب استفاده می شود که قدرت پاک کنندگی بالایی دارد.‏ ‏

رزین ها

برای پاکسازی آب از هرگونه آلاینده از رزین های کاتیونی و آنیونی استفاده می شود ‏

سخن پایانی

مواد شیمیایی در تصفیه آب صنعتی اهمیت بسیار بالایی دارد و می تواند از مشکلاتی که ‏آب های تصفیه نشده برای انسان ها و دیگر موجودات و تجهیزات به دنبال دارد جلوگیری کند.

شما کاربران عزیز می توانید  انواع پمپ تصفیه آب صنعتی و مواد شیمیایی جهت تصفیه آب را از مجموعه آتیاکو با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت خریداری نمایید.