اصول سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی | شیرین سازی آب | atiaco

روش های تصفیه فاضلاب: فاضلاب به آبی گفته می شود که برای مصارف مشخصی تهیه شده است و با یکبار استفاده کیفیت اولیه خود را از دست می دهد و نمی توان از آن همانند گذشته برای صنایع مختلف کمک گرفت و همان طور که در جریان هستید امروزه با مشکلاتی از قبیل کمبود آب شیرین مواجه هستیم و برای آن که در مصرف آب صرفه جویی شود بهتر است که فاضلاب را برای مصارف مشخصی از جمله کشاورزی تصفیه کرد.

روش های تصفیه فاضلاب | تعویض فیلتر ممبران صنعتی | آتیاکو

حال این سوال به وجود می آید که تصفیه فاضلاب چیست و روش های گوناگون تصفیه فاضلاب چه روش هایی هستند؟

ما در این مقاله از آتیاکو در تلاش هستیم اطلاعاتی را در ارتباط با روش های گوناگوندتصفیه فاضلاب و تعویض فیلترهای ممبران صنعتی در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم.

با ما همراه باشید.فاضلاب به آبی گفته می شود که در نتیجه فعالیت های مختلف کیفیت اولیه خود را از دست داده است و نمی توان همانند گذشته از آن استفاده کرد و با توجه به

آلاینده ها و موادی که درون آن وجود دارد می تواند خطرات بسیاری را برای محیط زیست و سلامت انسان ها به همراه داشته باشد از این رو دربسیاری از جوامع تصفیه فاضلاب اهمیت

بسیار بالایی دارد و از روش های گوناگون تصفیه فاضلاب برای پاکسازی آب های مصرف شده استفاده می شود. به طور کلی هر متر مکعب فاضلاب توانایی آلوده کردن  14 الی20 متر مکعب آب سالم

را دارد به همین دلیل تصفیه فاضلاب راهکاری بسیار مناسب جهت جلوگیری از چنین مشکلاتی است. برای تصفیه فاضلاب از روش های گوناگونی استفاده می شود که از رایج ترین آن

ها می توان به روش های زیر اشاره کرد:

روش های تصفیه فاضلاب | تعویض فیلتر ممبران صنعتی | آتیاکو

  1. بیولوژیکی
  2. شیمیایی
  3. فیزیکی

توجه داشته باشید روش های نامبرده خود برای تصفیه فاضلاب از شیوه های مختلفی استفاده می کنند برای نمونه در روش فیزیکی جهت جلوگیری از ورود مواد جامد معلق درون فاضلاب از توری های مخصوص، دانه گیر و آشغال گیر استفاده می شود این در حالی است که در تصفیه به روش شیمیایی از مواد شیمیایی برای پاکسازی فاضلاب استفاده می شود.

تعویض فیلتر ممبران صنعتی

با توجه به اهمیت بالایی که فیلترهای ممبران در دستگاه های تصفیه آب دارند باید به صورت مداوم آن ها را تعویض کرد به طور کلی مدت  زمان تعویض این فیلترها با توجه به میزان آلودگی آب هر یک الی دو سال انجام می شود. در صورتی که فیلترهای ممبران را تعویض نکنید کیفیت آب را تحت تاثیر خود قرار می دهد و می تواند مشکلات جدی را برای آب به همراه داشته باشد.

اگر در ارتباط با تعویض فیلترهای ممبران سوالی دارید و یا به اطلاعات خاصی در این

زمینه نیاز دارید می توانید با کارشناسان ما در مجموعه آتیاکو ارتباط برقرار کنید .

در زمان تعویض فیلترهای ممبران بهتر است نهایت دقت خود را به کار ببرید تا این امر

به درستی انجام شود در غیر این صورت می تواند بر عملکرد دستگاه تاثیر منفی داشته باشد.

تعویض فیلترممبران دارای مراحل خاصی است که ما در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد

و شما باید این مراحل را به صورت اصولی انجام دهید.

فیلتر را از محفظه پلاستیکی خارج کنید.

با گلیسرین نافی و اورینگ را چرب کنید

سطوح داخلی محفظه را کاملا بررسی کنید

برای تمیز کردن سطح داخلی و خارجی وسل می توانید از آب کمک بگیرید.

دهانه وسل را چرب کنید

ممبران را به داخل وسل هدایت کنید

فیلترهای ممبران را در جریان Feed water راه اندازی کنید. بهتراست ممبرین هایی که اندازه 20 الی 25 سانتی متر دارند را از وسل بیرونبگذارید تا اولین نافی را با پیچاندن به اولین فیلتر متصل کنید.

این مراحل را تا زمانی باید انجام دهید که تمامی فیلترها با هم جفت شوند.برای آن که درب وسل را ببندید بهتر است مراحل قبلی را تکرار کنید

نکات مهم در زمان تعویض فیلترهای ممبران

در زمان نصب اورینگ ها را نچرخانید سطوح داخلی وسل هیچ گونه برآمدگی ندارد و کاملا صاف هستند که بهتر است در زمان تعویض وسل را بررسی کنید.

به منظور آن که عملیات به درستی انجام شود بهتر است از یک فرد کمکی، کمک بگیرید. برای اتصال ممبرین به کپ وسل می توانید از نافی کمک بگیرید. برای شستشو فیلترها  و دستگاه نباید از آب کلر دار استفاده کرد.

سخن پایانی

شما کاربران عزیز می توانید با همکاران ما در مجموعه آتیاکو ارتباط برقرار کنید و سوالات خود را در ارتباط با تعویض فیلتر ممبران جویا شوید.